Jak začít konverzaci na chatu – 10 tajných tipů pro štěstí

Chceš mít mnohonásobně větší štěstí u někoho, kdo tě právě na seznamce zaujal? V tomto článku se s tebou chci podělit o své osobní, tajné tipy na to, jak začít konverzaci na chatu (s holkou, nebo klukem). Vše co tu najdeš tedy platí pro obě pohlaví, tak se nelekni, když některé příklady nebudou v obou rodech. Je to z důvodu kvalitnější ukázky, jinak si to většinou můžeš lehce upravit. Tak se připrav, začínáme!


0. Přeskoč všechny body a pusť se do akce s generátorem!

Zní to trochu divně, že? Jenže ne každý si chce pročítat desítky, nebo stovky řádků, než začne jednat (pokud mezi tento typ lidí nepatříš, tak přeskoč na další tip).

Mnohem zábavnější je přeci praxe! Pokud chceš, tak do toho můžeš skočit pomocí mocného nástroje, který jsem už nějakou dobu používal pro svoje účely. Jedná se o generátor otázek, který ti pomůže zapůsobit na dotyčného a následně ho rozpovídat. Pokud si ho chceš zkusit (je kompletně zdarma), tak tě odkáži na něj a jeho krátký, seznamovací návod. Momentálně pro něj natáčím i výuková videa, protože jeho ovládání už nemusí být tak intuitivní, i když potom budeš díky němu vládnout seznamkám.


1. Miř přímo na ní/něj

Tento tip patří mezi špičku, pokud chceš dotyčného člověka zaujmout. Taktika spočívá v tom, že si prohlédneš profil a fotky dotyčného. Následně popřemýšlíš nad tím, co je na tom člověku výjimečného a zkusíš podle toho nějak zformulovat zprávu. Ale mysli na to, že existují dva druhy stupnic:

 • Stupnice originality – dotyčná osoba může být výjimečná v mnoha věcech, jenže některé jsou originálnější než ostatní. Mluvím o rozdílu, kdy tomu člověku pochválíš vzhled, nebo třeba jeho konkrétní oblečení co má na sobě. Tedy např. vidím na fotkách hezkou dívku s šaty plných květin. Mohu jí potom napsat jednu z těchto vět:
  “Ahoj, jsi opravdu nádherná!“ׄAhoj, máš úžasné šaty. Doslova kveteš krásou.“
  Tak co myslíš, že je lepší? Asi ta druhá, že? Krásných dívek je spousta, ale ne každá má na sobě šaty s květinami. Platí zde tedy pravidlo „Čím originálnější věc na ní vystihneš, tím lepší“. Zaměř se na detaily!
 • Stupnice tvrdosti – můžeš působit jako tvrdý typ člověka, nebo naopak mírný. Tedy dost záleží na tom, jak pozdrav zformuluješ. Příklad: uvidíš black metalistu a napíšeš mu „Taková černá huba se jen tak nevidí, nechceš si psát borče?“. Budeš působit jak dáma ze sado maso salónu. Tedy tvrdší, humorný typ.
  Opakem by mohlo být: „Ahoj, vidím že jsi velký fanda do black metalu. Něco jsem už v minulosti slyšela a líbilo se mi to. Zasvětíš mě do něj?„


2. Buď originální

Všimni si rozdílu u těchto dvou vět:

Ahoj, jak se mᚓׄBuď pozdraven, máš se k světu? Královna Julča“

Ten druhý pozdrav vypadá praštěně, ale o to víc si k tomu ten druhý bude mít co říct. Vyvolává totiž zároveň tajemno. Důležité je tu prostě bojovat za to, aby tě to odtrhlo od zbytku davu a donutit toho druhého odpovědět.

Bojíš se, že tím ze sebe kvůli tomu uděláš blbku, nebo blbce? Z toho má strach většina lidí. Ty přeci moc dobře víš co děláš, jen jsi uvolněný. Dotyčný si určitě nepřečte výše uvedenou, příkladovou větu a neřekne si „Aha, dámička je asi trochu mimo s dobou, té se musím vyhnout!“ . Kdybys tak věděl/a kolik lidí by se chtělo uvolnit, ale nedokáží to.

Upozornění – někdy si kořist bývá vědoma toho, že nejsi ve zprávě originální i když ti přijde opak. To je případ, kdy můžeš u zprávy zmáčknout ctrl + C, následně ctrl + V na klávesnici (tedy zkopírovat, vložit) a poslat stejnou zprávu sto lidem. To platí pro všechny typy zpráv, které nejsou mířené na danou osobu (viz bod 1). Takže nejlépe piš originálně a zprávu směřuj na jedince. Když vidíš např. fotky chlapíka, co je na fotkách čerstvě oholený, pouprav příklad výše:

„Buď pozdraven holobrádku, máš se k světu? Královna Julča“


3. Sebedůvěra je základ

Svět často nebývá zrovna jednoduché místo k žití, proto tvůj protějšek ocení, když nepůsobíš jako hromádka neštěstí. Příroda je postavená tak, že muž by měl být oporou ženy. Potom je téměř povinnost (pokud jsi muž) nebýt břemenem pro dívku, kterou oslovuješ. Velké plus má samozřejmě i něžné pohlaví.

V první zprávě nepiš, co by mohlo nastat a s čím se hodláš případně smířit.

Zpráva může vypadat třeba takto:

Ukázka špatné zprávy (chybějící sebevědomí)

Z příkladu je vidět, že se dotyčný dívá pesimisticky dopředu a dívce už předem vyčítá, že ho možná bude ignorovat. Takže piš se zdravým sebevědomím. Zas se ale nechlub. Působ prostě jako baterka, kterou se musí chtít dotyčný dobít.


4. Napiš něco vtipného

Každý se rád směje a ve špatné náladě nejlépe většinu lidí rozveselí vtip na účet druhého. Proto můžeš na uvítanou třeba napsat zprávu: „Shrek zdraví krásnou dívku. Dovolí mi ji odnést k sobě do bažiny a zjistit o ní víc, nebo se mám zas schovat?“. Co napsat holce je tedy jasné. Něco podobného ale může vymyslet i ona, akorát třeba místo Shreka bude za Fionu.

Nemáš fantazii? Tak prostě řekni, jak se ta věc má. Tedy víš, že nechceš psát jen „ahoj, jak se máš?“, takže napíšeš:

„Ahoj Ondro, víš, vůbec mě nenapadá co ti napsat, protože na otázku „Jak se máš“ jsi asi už stokrát každé odpověděl, že fajn. Dáme tedy řeč třeba… o počasí?„


5. Zkus básnický přístup

Nenech se hned teď v úvodu odradit, není to tak těžké jak se zdá. Uvidíš že to přinese ovoce. Zároveň tuto taktiku na to, jak začít konverzaci na chatu, používá minimum lidí, takže budeš dost originální.

Obohať klasickou větu. Nejjednodušší je asi napsat „Ahoj, jsi moc hezká, nechceš si psát?“. A teď příklad básničky: „Cizák zdraví slečnu krásnou, i muži kolem jistě žasnou. Snad mi poví jak se má, mlčení se nepřijímá.“. Určitě uznáš, že je to mnohem lepší způsob, jak začít konverzaci s holkou, no ne?

Dívka s nápadem na básničku

Měj před sebou, že básně jsou obyčejné věty obohacené o rým. Znalost tohoto faktu ti dá jednu mocnou výhodu – můžeš spojit několik tipů v tomto článku dohromady a ještě umocnit efekt zaujetí. Např. „Ze stínu vykročila dívka tajemná, tu před ní muž jehož síla se zdá být palebná. Tak se ho na zájem o kus řeči ptám, případně zas frnknu v dál.“ . V tomto případě jsi se zaměřila na to, že muž je od pohledu urostlý a zároveň je tu vidět i sebedůvěra – případně prostě frkneš pryč bez jakéhokoliv plazení se.

S básničkou ti mohu i pomoct. Kdybys narazil/a na někoho fakt přitažlivého a zrovna v tu chvíli z hlavy ne a ne něco vytlačit, tak nezoufej. Napiš mi na email a za pár kaček něco vymyslíme (více informací najdeš zde. Cena se počítá jako za klasickou básničku). Nemáš peníze? Nevadí, můžeš si je v dnešní době kvalitně vyžebrat. Koukni, tady je návod!


6. Oslov druhého jeho jménem

Znáš jméno osoby kterou chceš oslovit? Potom není lepší způsob, jak začít konverzaci s dotyčným než stylem např. „Ahoj Aničko…“. Má to zvláštní psychologický efekt, kvůli kterému si lidé připadají důležitější a lépe naslouchají. Využívají tohoto triku např. telefonní operátoři.


7. Na konci zprávy se podepiš

Opět jde o psychologický efekt. Zároveň je to slušné a dotyčný člověk pak ani nemusí mít takový problém to tvoje jméno nějakým způsobem skloňovat. Může to znít legračně, ale někteří lidé druhého pak v průběhu konverzace neosloví jménem právě kvůli tomu, že mají obavy z toho, aby mu vytvarování jména nevadilo.

Někdo nemusí mít třeba rád, pokud se mu místo „Honzo“ říká „Jeníku“. Takže na konci pozdravu napíšeš „Honza“ a je vše jasné.

A teď schválně – když tedy píšeš na seznamce někomu první zprávu, podepisuješ se na konci (alespoň většinou)? Po zodpovězení otázky se dozvíš výsledky ostatních.


8. Vylepši si profil, než začneš s oslovováním

Věř tomu nebo ne, ale to jedno kliknutí na tvůj profil podnikne většinou ze zvědavosti každý. Z toho důvodu se vyplatí na něm trochu zapracovat. Tady je pár tipů co na něm můžeš vylepšit:

Měj na něm fotky a alespoň částečně ho vyplň informacemi. Fotek může být pár, stejně jako informací o sobě. Nemusíš na sebe vyslepičit úplně všechno, aby pak zamrzla celá konverzace, ale jde o to, aby dotyčný alespoň trochu zjistil, s kým má tu čest.

Na fotografiích se upřímně usmívej. Úsměv dobíjí člověku baterky, působíš díky tomu na ostatní přátelsky, sebevědomě a tvoří se i sympatie. I když ti není do smíchu a máš to teď těžké, tak se o to pokus, sklidíš ovoce, uvidíš.

Dobré fotky = na různých místech a s přáteli, nebo zvířaty. Fotky o tobě mohou napovědět ledacos. Důležité je, abys tím protějšku naznačil/a, že nemáš nudný život.

Tedy ideální může být např. jedna fotka s přáteli na horách, další kde klečíš u své motorky s palcem nahoru a poslední třeba na louce se psem.

Ne každý má ale tolik kamarádů, nebo aktivních zájmů. Fotku se zvířetem ale může pořídit téměř každý a jestli jen rád/a sedíš u noťasu, tak se u něj můžeš vyfotit v nějaké legrační póze, ať vznikne další důvod proč ti odepsat! Klidně měj třeba nohy na posteli a jinak lež na zemi s laptopem před sebou.


9. Překvap ho/ji

Lidé milují hry, zvlášť když jde o hru, co se týká jich samotných. Tím myslím, že můžeš začít třeba větou:

„Ahoj Terko, máš moc hezké fotky, sluší vám to s hafanem. Vsadíš se, že uhodnu jaká jsi? Karel“

Dotyčná teď bude zvědavá co z tebe vypadne a dá ti možnost se předvést. Vůbec to nemusíš brát vážně, naopak se uvolni. Ne každý má fotky, kde jasně vidíš jeho koníčky, takže se zaměř na to, co má rád téměř každý:

„Jsi holka která je ráda, když jí někdo rozveselí. Taky se nerada nudíš a rozhodně máš ráda super jídlo a filmy!“

Teď jsi v bezpeči. No a to, jak vést konverzaci aby neumřela, bude zas jiné téma.


10. Čemu se naopak vyhýbat během pokusu o zaujetí

 1. a) Nepiš to, na co se nedá normálně odpovědět – např. „Ahoj“, „Roztomilá“, „Hoj“

 2. b) Nevychloubej se – např. „Ahoj, jsem úspěšný podnikatel. Co takhle zajít na sklenku a pak se za svitu měsíce projet v mé audině?“. Ženy se na tuto zprávu budou chytat, ale počítej se zlatokopkama, protože jim tu nenabízíš srdce, ale bohatství.

 3. c) Vyhýbej se sexuálním větám

 4. d) Pozor na přílišnou hrubost

 5. e) Nevykej

 6. f) Straň se gramatických chyb ve větách – hlavně hrubkám. Malá, velká písmena, nebo čárky zas až takovou roli během konverzace nehrají. Pokud nevíš jak napsat správně dané slovo, tak si ho zkus zadat do vyhledávače a ten ti napoví (viz obrázek níže)

 7. Ukázka vyhledávání českého slova
 8. g) Spíš se vyhýbej zdrobnělinečkám – po přílišném používání zdrobnělin mohou muži mohou působit poněkud zženštěle a ženy jednodušeji

 9. h) nezmiňuj se o ničem negativním – pokud třeba z profilu zjistíš, že má dotyčný rád psy, tak věř, že neexistuje horší způsob jak začít konverzaci, než stylem „ahoj, psi jsou fajn, ten můj mi před pár lety umřel“. Sice tím můžeš vyvolat lítost a možná s trochou většího štěstí odezvu, ale rozhodně to není výhra. V konverzaci totiž platí, že bys měl/a vynechat smutná a depresivní témata, minimálně než se víc poznáte. Budeš mít sakra práci s napravováním té pochmurné atmosféry.

 10. i) Vykašli se na přílišnou chválu fyzické krásy – tou by neměl být důvod proč tomu druhému píšeš a navíc to může působit i trochu zoufale. Samozřejmě někteří lidé jsou tím dost potěšeni. Nemusí být zvyklí na to, že je někdo považuje za nejkrásnější stvoření na zemi, které snad ani nemůže existovat. Ale radši na to prostě nesázej.

A je tu konec, zvonec. Teď už víš vše co já za těch x let. Buď tedy hlavně originální a ušij zprávu dotyčné osůbce pěkně na míru. Oslov ji jménem, na konci se podepiš, zprávu okořeň dobrou náladou a překlop to klidně celé do rýmu. Pak o tobě dost napoví profil. Splň všechny tyto podmínky na to jak začít konverzaci na chatu a pokud i tak neodpoví, nezoufej. Nemusí mít zrovna náladu, nebo si už může pekelně chatovat s někým kdo tě předběhl, důvodů může být dost. Důležité je do toho dát maximum. Jinak také ocením, když se i ty do komentářů pochlubíš svými technikami! Lovu zdar a hodně štěstí!

Líbil se ti článek? Nedopřej mu spánek! Lajkuj, sdílej, následuj: