Nikdy jsem

láhev s andělskými křídly s rohy a svatozáří

Vítej ve světě otázek pro skvělou, společenskou hru Nikdy jsem. Kromě otázek se i dozvíš, co všechno naši čtenáři provedli. U každé otázky totiž lze odpovědět pravda/nepravda, kde se tvá odpověď připočte k výsledným, číselným statistikám. Pokud hru neznáš, tak pokračuj v článku dále, případně se tímto odkazem přesuň na seznam stránek s otázkami. Jinak pro mnohonásobně lepší zážitek doporučuji přejít k samotné aplikaci Otazník (důvod najdeš v jednom z níže uvedených bodů, s názvem „Otázky na Nikdy jsem“. Případně klikni sem).


1. O co vlastně jde

Hra „Nikdy jsem…“ je společenská, ve většině případů alkoholická hra pro 2 a více hráčů. Jedná se o otázky na tělo, kde se očekává od každého pravdivá odpověď (jinak podvádíš a výrazně klesá kvalita hry). Můžete ji hrát na dva způsoby:

  • jen pro vzájemné poznání se navzájem díky zajímavým a vtipným otázkám (zvol lehký stupeň obtížnosti), tedy (většinou) bez výzev.
  • s výzvami, které představují náročnější otázky na tělo a tím více zábavy. Pro zkušenější hráče se doporučuje hrát s nimi.


2. Co je ke hře potřeba

Nějaké pití pro každého – doporučuji alkoholický nápoj, ale pokud ho nepiješ, tak si zvol nějaké nepříjemné pití, co nesnášíš, u kterého se dokážeš pěkně šklebit (třeba přeslazenou, nebo překyselenou šťávu).

Dobrou partu kamarádů – jak už jsem zmínil v úvodu, tak hra je pro 2 a více hráčů, takže je koukej vytáhnout z jejich doupat.

Otázky – o nich je vlastně tento článek, že? Je to sice pravda, ale pro ještě lepší zážitek doporučuji použít aplikaci Otazník, protože ta vám dokáže náhodně dávat otázky po jedné (bez opakování, dokud nezměníte nastavení, nebo neobnovíte stránku). Navíc si tam (v podštítcích u speciálních štítků) můžete navolit tyto věci:

  • věkovou kategorii – otázky pro dospělé, náctileté, nebo děti
  • obtížnost – lehká, středně těžká, těžká, extrémně těžká
  • téma – alkohol, zvířata, jídlo…
  • druh otázek – vtipné, zajímavé, erotické, nebo také pro muže, ženy, atd.

A lidi, u toho Otazníku bych vás poprosil o jednu důležitou věc – ať už jste si tento nástroj oblíbili nebo ne (něco mu něco schází), tak prosím o pořádnou kritiku, ať z něj vyroste něco, co vám bude dobře sloužit 🙂 . Nástroj je stále ve vývoji a každý názor je pro mě cenný.3. Pravidla

Nejprve si zvolíte obtížnost otázek (pokud se nabízí) – čím vyšší obtížnost, tím větší výzva a bude (většinou) náročnější odpovědět. Pokud jste hru ještě nehráli, tak doporučuji nejprve ten nejlehčí stupeň.

Potom si v partě pokládáte postupně otázky. Každá otázka platí pro všechny. Pokud to někdo, co je na ní napsané nedělal (nebo nezná, atd.), tak pije, jinak čeká na další. Např. „Nikdy jsem neviděl(a) živého úhoře.“. Když ho nikdo v partě neviděl, tak se jde na další otázku, ale ten kdo ho viděl, tak se napije.

Vítězem je ten, kdo měl nejmíň kladných otázek a tedy i nejmíň pil.


4. Odkazy na stránky s otázkami

Máš rád(a) tuhle stránku? Dej jí hezkou známku! Lajkuj, sdílej, následuj:

tagy:
Nikdy jsem pro pary Nikdy jsem otázky Chlastací hry alko hry hry s alkoholem