Otazník – univerzální generátor konverzačních otázek

Nenapadá tě o čem si psát s holkou, nebo klukem na chatu? Hledáš otázky pro kamarády (třeba pro hru Nikdy jsem)? Využij generátor otázek Otazník – vyber si pár štítků s tématy, která jsou tobě, nebo ostatním blízká a nech si vytvořit otázky. Pod generátorem pro tebe také připravuji krátká, výuková videa, aby ses dokázal(a) rychle rozkoukat (odkaz na ně najdeš zde). Tam mimo jiné najdeš i psané informace o generátoru (návod a důvod proč je vhodný i pro Tebe).

Otázky:
Tady budou vytvořené otázky…
Nastavení generátoru
Musí obsahovat
Vyloučit

Počet najednou zobrazených otázek (1-200):
Povolit erotický obsah:
Povolit vulgární obsah:
Povolit nechutný obsah:


Informace o generátoru a tipy pro jeho používání

Otazník nabízí spoustu možností, proto určitě doporučuji si přečíst těch pár řádků níže, než se pustíš do chrlení otázek (uvidíš, že se to vyplatí 🙂 ). V případě, že se s někým seznamuješ na chatu, by ti navíc mohl pomoci tento článek, aby jsi věděl(a) jaké otázky v určitých chvílích aplikovat.


Proč používat tento nástroj

 • můžete s přáteli objevit spoustu nových, společných zájmů a tím se víc sblížit
 • už se nemusíš bát, že ti během konverzace dojde řeč
 • zlepší atmosféru během řeči – některé typy otázek dokáží zlepšovat náladu a to znamená kvalitnější konverzaci, která potom i sama plyne
 • obsahuje speciální štítky pro zvláštní situace – obsahují otázky pro určité případy (např. pro rozveselení), které mohou během konverzace nastat. Budeš na ně tedy lépe připraven(a) (viz speciální štítky)
 • pomůže i tobě samotné(mu) (např. po rozchodu) – pokládej otázky jen sobě a nebudeš si připadat tak sám/sama, zaženeš tím nudu a navíc se i lépe poznáš
 • nástroj se neustále vyvíjí – očekávej mnohem více otázek, speciálních štítků a celkově možností
 • žádnou otázku neuvidíš dvakrát po sobě – otázky se ti začnou opakovat teprve až když dojde celá sada, nebo když změníš nastavení generátoru
 • aktuálně generátor obsahuje přes 3000 otázek
 • otázky můžeš různými způsoby díky podštítkům filtrovat a zobrazit si jich najednou tolik, kolik jen budeš chtít


Výuková videa

Zde se nachází videa, která ti pomohou s generátorem. Každé z nich je umístěno v rozklikávacím panelu. Zatím jsou videonávody stále ve vývoji, tak prosím o strpení.

1. Jak vznikl generátor otázek + jeho hlavní účel
2. 5 důvodů proč je Otazník i pro Tebe
3. Praktická ukázka generátoru na seznamce – zaujetí


Speciální štítky Otazníku

Generátor se dá používat různými způsoby, díky kterým může být řeč pestřejší, živější, atd. Umožňují to otázky, které jsou vybírány podle štítků, se speciálními názvy:

 • básnické otázky – různé typy otázek obohacené o rým. Můžeš jimi vylepšit atmosféru a zlepšit druhému náladu. Doporučuji je používat jednou za čas místo klasických otázek.
 • bláznivé otázky – používej je s rozumem. Pro někoho mohou být vtipné, pro jiného trapné.
 • buď a nebo – další štítek, který uvolní atmosféru, zlepší náladu a ještě toho druhého lépe poznáš. Jde o smršť otázek, s rozhodnutím pro jednu ze dvou věcí. Během klasické konverzace doporučuji otázky upravit do tvaru např. “A kdyby sis měl(a) vybrat mezi Němčinou a Angličtinou, tak co se ti víc líbí?”
 • co bys dělal kdyby – jde o otázky, kterými můžeš efektivně oživit konverzaci, nebo je použít pro stejnojmennou hru (pokud neznáš pravidla, tak můžeš kouknout např. na tento návod)
 • co kdyby – stejný typ otázek jako pod štítkem “co bys dělal kdyby”, akorát se neptáš na chování dotyčného vzhledem k dané situaci, ale co by se dělo obecně
 • lichotící otázky – chceš někomu polichotit? Zkus tento typ otázek. Ale pečlivě zvaž, kterou vybereš. Např. ne každý je na sladké, básnické řečičky.
 • nikdy jsem otázky – speciální štítek (tag) s otázkami pro hru Nikdy jsem. V podštítcích si můžeš navolit kromě tématu i obtížnost – lehkou, střední, těžkou a pro ty nejodvážnější i extrémně těžkou. Kdyby jsi nevěděl(a), co je hra zač, tak patří mezi velmi populární, alkoholické, společenské hry pro více hráčů. Pravidla jsou jednoduchá – skupina lidí vybere otázku a pokud někdo v životě udělal opak toho co je na otázce, tak pije 🥂.
 • otázky na neodepisující – přestal(a) ti dotyčný/á odepisovat? S těmihle vtipnými otázkami nebudeš působit otravně, pokud se tímto způsobem ozveš.
 • otázky na právě teď – otázky, na které se můžeš dotyčného ptát pravidelně (např. každý den, týden, atd. Záleží na podštítcích)
 • otázky na zlepšení nálady – cítíš, že je dotyčný smutný a potřebuješ nějak odlehčit atmosféru? Zkus tento tag (štítek). Obsahuje pozitivně postavené otázky právě pro tento účel (jen je předem nějak hezky naservíruj)
 • zaujetí – zaujmul tě nějaký člověk na seznamce? Zkus přes tento štítek nahodit vábničku, abyste si mohli začít psát! Pokud se dotyčný chytne a nebude příliš upovídaný, tak zkus použít štítek “první otázky”.
 • první otázky – na seznamce jsi právě někoho oslovil(a), dotyčný odepsal, ale jen nějaké “ahoj”, nebo prostě něco, na co se nedá odepsat. Zkus se ho přes tyto otázky na něco zeptat, aby se rozvinula řeč.
 • poznávací otázky – pokud už máš za sebou první dvě fáze (viz předchozí dva body), tak můžeš zkusit tyto otázky. Zjistíš o dotyčném takové ty obecné věci (s kým bydlí, oblíbená barva, atd.)
 • vážnější otázky – víc vás sblíží, nebo sjednotí. Doporučuji je používat až když máš jistotu, že se ti ten druhý dokáže a chce svěřit. Prokládej je nejlépe s pozitivnějšími tématy.
 • zajímavé otázky – jde o výběrové dotazy, co oživí konverzaci. Také donutí druhé k zamyšlení, může vzniknout větší diskuze a díky tomu i spoustu dalších témat. Určitě zkus!
 • (žádný vybraný štítek) – když nevybereš žádný štítek, tak se ti budou tvořit otázky vztahující se ke všem typům otázek.


Podštítky

Někdy je prostě potřeba si otázky ještě více upřesnit, aby byly dle situace co nejvíce šité na míru. K tomu tedy slouží nabídka s názvem Podštítky a k tomu dvě tlačítka:

 • Musí obsahovat – Kromě základního štítku můžeš chtít, aby otázky obsahovaly další podštítky. To může být užitečné třeba v situaci, kdy se třeba s někým pomalu seznamuješ a baví tě třeba cestování. Navolíš si tedy hlavní štítek cestování a necháš si vypsat spoustu otázek. Jenže ty se dotyčného třeba nechceš hned ptát do hloubky, do jakých tří zemí by se rád podíval, když ani nevíš, jestli ho to cestování baví. Proto použiješ podštítky s možností “Musí obsahovat” a zvolíš si tam podštítek “poznávací otázky”. To znamená, že otázky budou muset být z obou kategorií a budou tedy pouze poznávací ohledně cestování (pokud se kamarád(ka) v tomto tématu chytí, tak můžeš podštítek dát pryč a ptát se na všechny otázky ohledně cestování).
 • Vyloučit – Někdy se ti může zdát, že druh otázek je skoro fajn, ale i tak se ti nějaké podtéma ze štítku nelíbí, proto ho prostě vyloučíš. Příkladem může být seznamování se – jsi třeba odvážná dívka a chceš oslovit muže na seznamce. Vybereš si tedy hlavní štítek s názvem “zaujetí”. Po vypsání otázek zjistíš, že jich tam je hromada pro muže. Pro tebe tedy bude ideální tam mít všechno, až na podštítek “otázky na ženy”. Proto si ho zvolíš v nabídce podštítků a dáš pod ním možnost “Vyloučit”.


Návod na seznámení se po chatu pomocí generátoru otázek

Jsou případy, kdy může být dost obtížné někoho nového zaujmout, aby ti odepsal a potom ho ještě “zpracovat”, aby se dokázal otevřít a rozpovídat. Kvůli tomu ti unikne spousta skvělých příležitostí a to jen proto, že jsi se nedokázal(a) dostat k tomu novému člověku blíž. Platí totiž pravidlo, že každého člověka můžeš rozpovídat, ale musíš pokládat správné otázky (pokud si tedy samozřejmě s tebou chce psát).

Jak tedy postupovat na seznamce, aby ti byl generátor užitečný? Odkáži tě na trojici speciálních štítků (zaujetí, první otázky, poznávací otázky), které dohromady tvoří návod na rozjezd. 4. krok už může být výběr štítků podle vašich společných zájmů (např. baví vás oba dívání se na filmy – zkus si tedy nechat vytvářet otázky pod tímto štítkem). Doporučuji je prokládat se štítkem “vztahy”, abyste směřovali během seznamování tím správným směrem a nespadl(a) jsi po čase do friend zóny (hlavně v případě pokud jsi muž).

Nezapomeň také na to, že většinu štítků musíš filtrovat! Třeba u kroku č. 2 – první otázky – pokud např. vidíš, že je dívce, se kterou si píšeš okolo 15ti let. U té nebude mít asi smysl si nechávat vypisovat všechny otázky, kde jsou i dotazy ohledně zaměstnání. Tam se ti může hodit jen podštítek “škola”. Vyber ji tedy v nabídce podštítků a pod nimi se ujisti, že máš navolenu možnost “Musí obsahovat”.


Dotazy a připomínky

Budu rád za jakoukoliv zpětnou vazbu při využívání tohoto generátoru. V takovém případě využij dole komentářů, případně email relycanx@gmail.com.Líbí se ti Otazník? Posilni ho, ať je z něj nezdolný zápasník! Sdílej ho s přáteli.

tagy:
Co napsat holce Co napsat holce hezkého co napsat klukovi Jak rozveselit holku na co se ptát holek na co se ptát kluka o čem se bavit s klukem o čem si psát o čem si psát s holkou otázky na ask otázky na kluka nikdy jsem otázky nikdy jsem hra nikdy jsem otázky pro holku otázky pro kámoše otázky pro kluky otázky pro kluky od holek témata ke konverzaci vtipné otázky zajímavé otázky otázky pro kluka otázky pro děti buď a nebo zajímavé otázky otázky pro páry co bys dělal kdyby co kdyby otázky what if